Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Vilčių dedama daug, bet ar pasiseks?
Ketvirtadienis, 01 Kovas 2018 10:20

altVasario 28 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko diskusija „Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025“. Ministrė Jurgita Petrauskienė pristatė numatytas priemones, „kaip sieksime šios svarbiausios švietimo profesijos prestižo, kaip keisis pedagogų rengimo sistema, kvalifikacijos tobulinimas, darbo sąlygos, mokytojus išlaisvinant nuo biurokratijos ir leidžiant jiems būti laisvais ir kūrybiškais vaikų vedliais bei įkvėpėjais“.

Diskusijoje dalyvavęs Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas priminė, jog tai ne pirmas valdžios mėginimas atkurti mokytojo profesijos prestižą, ir palinkėjo, kad šį kartą pasisektų.

Skaityti daugiau...
 
Palaikome streikuojančius Slovėnijos pedagogus
Trečiadienis, 14 Vasaris 2018 17:03

altVasario 14 d. neveikė dauguma Slovėnijos mokyklų, nes beveik 40 tūkst. mokytojų surengė vienos dienos streiką dėl aukštesnio darbo užmokesčio. Šalies sostinėje Liublijanoje į demonstraciją susirinko daugiau nei 10 tūkst. pedagogų iš visos šalies.

Sužlugus deryboms su kairės-centro vyriausybe dėl didesnių atlyginimų šią savaitę streikavo ir kiti viešojo sektoriaus atstovai. Pirmadienį streiką pradėjo policininkai, antradienį dviem valandomis darbą buvo sustabdę sveikatos apsaugos ir socialinių paslaugų sektoriaus darbuotojai.

Skaityti daugiau...
 
Prezidiumo posėdyje – nerimą keliančios žinios dėl etatinio
Penktadienis, 09 Vasaris 2018 09:47

Vasario alt8 d. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos (LŠDPS) prezidiumo posėdis. Jame aptarti rengiamo etatinio mokytojų darbo apmokėjimo niuansai, tartasi dėl tolimesnio veiksmų plano, kalbėta kitais organizaciniais klausimais.

Skaityti daugiau...
 
Lazdijuose mėginama susidorti su aktyvios profesinės organizacijos pirmininke?
Trečiadienis, 07 Vasaris 2018 12:32

altPraeitų metų pabaigoje Lazdijuose apsilankiusi švietimo ir mokslo ministrė išreiškė susirūpinimą dėl prastos švietimo situacijos rajone, o diskusijoje paaiškėjo, kad Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokytojų atlyginimai yra patys mažiausi iš visų 1100 respublikoje esančių ugdymo įstaigų. Šiame konktekste paaiškėjus faktui, jog rajono ugdymo įstaigos kalendorinių metų gale iš darbo užmokesčio fondo sugebėjo sutaupyti apie 159 tūkst. eurų, negalėjau nesiimti veiksmų.

Skaityti daugiau...
 
Apibendrintas klasės krepšelio eksperimentas
Ketvirtadienis, 01 Vasaris 2018 10:06

altSausio 31 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) įvyko antrasis Ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo finansavimo pertvarkos darbo grupės pasitarimas, į kurį šį kartą pakviesti ir profesinių sąjungų atstovai.

Susirinkusiesiems buvo pristatyta penkiose savivaldybėse dvejus metus vykdyto eksperimento, kuomet lėšos ugdymui skiriamos ne mokiniui, o klasei, analizė bei šiame kontekste apžvelgtas etatinio mokytojų darbo apmokėjimo projektas, kuris vis dar nėra galutinis.

Skaityti daugiau...
 
A. Navickas: klasėse turi dirbti po kelis pedagogus
Antradienis, 30 Sausis 2018 14:23

altLietuvoje yra per 36 tūkst. specialiųjų poreikių vaikų, dauguma jų mokosi bendrojo ugdymo mokyklose. Tokių vaikų nuolat daugėja, o tėvai vis dažniau prabyla, jog baiminasi dėl savo vaikų saugumo, nes elgesio sutrikimų turintys klasiokai kartais yra neprognozuojami.

„Ne vieneri metai mes kartojame, kad tiek mokytojai, tiek mokiniai yra šios situacijos įkaitai, - televizijai lrytas.tv komentavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas. - Tačiau nieko padaryti negalima, o ir kalbėti apie tai viešai yra sudėtinga, nes sulaukiame neigiamos reakcijos, nes neva esame prieš integraciją“.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Spalis 2018
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Nėra renginių

Aktualijos

2018 m. gegužės 18 d. įspėjamasis streikas
2018.05.11
article thumbnail

LŠDPS Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai įteikti reikalavimai Streikuojančių mokyklų sąrašas Atmintinė streikuojantiesiems ir streiką palaikantiesiems Kod [ ... ]


V. Targamadzė. Švietimo spirgai ir spirgučiai
2017.11.13
article thumbnail

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, kuri šiuo metu vadovauja ir Lietuvos švietimo tarybai, kritikuoja tiek universitetinio tinklo pertvarką, tiek neseniai pasirašytą Lietuvos & [ ... ]


Vidutinis Estijos mokytojų atlyginimas kils iki 1380 eurų
2017.11.09
article thumbnail

2018 m. augs Estijos ikimokyklinių įstaigų pedagogų ir mokytojų atlyginimai. Bendrojo ugdymo mokytojų vidutinė mėnesinė alga padidės iki mažiausiai 1380 eurų per mėnesį, - lapkričio 8 d [ ... ]


A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
2017.10.11
article thumbnail

"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadin [ ... ]


Daugiau straipsnių...