Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Padalinių veikla

Reklaminis skydelis
Aptartos bendradarbiavimo su LLA galimybės

article thumbnail

2017 m. kovo 3 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė ir Pagalbos mokiniui specialistų pirmininkė Rima Ju&sca [ ... ]


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Išskirtinė iniciatyva mokytojo profesijos prestižui kelti (FOTO)

article thumbnail

Spalio 2 d. kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Didžiojoje salėje įvyko baigiamasis respublikinio meninių tekstų ir piešinių konkurso „Mano mokytojas“ renginys, ski [ ... ]


Reklaminis skydelis

Šiuo metu naršo

Mes turime 135 svečius online
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Europarlamentarams daromas spaudimas dėl CETA
Antradienis, 14 Vasaris 2017 11:54

altVasario 15 d. Europos parlamente bus balsuojama dėl Kanados–ES laisvosios prekybos susitarimo CETA. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kreipėsi į Lietuvoje išrinktus europarlamentarus ragindama nepritarti šiam susitarimui, „nes CETA — grėsmė demokratijai, aplinkai, viešosioms paslaugoms ir 90 mln. darbo vietų“.

Laiškuose EP nariams teigiama, jog LŠDPS nerimą kelia susitarime „užkoduotos“ grėsmės švietimo sistemai, o Lietuvai derybose dėl CETA atstovavę pareigūnai nepareikalavo nacionalinių išlygų jautriausioms sritims: sveikatos priežiūrai, švietimui, vandens ir energijos tiekimui/skirstymui, vaistams.

Skaityti daugiau...
 
LŠDPS: šakos kolektyvinės sutarties projektą reikia peržiūrėti
Penktadienis, 10 Vasaris 2017 18:06

Vasario 9 d. Švietimo ir mokslo, Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų ir profesinių sąjungų atstovai po pertraukos susirinko pasikonsultuoti dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties projekto.

Posėdžiui vadovavęs Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas informavo, jog ministerija yra gavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Finansų ministerijos pastabas, profesinių sąjungų siūlymus, kaip tobulinti šakos kolektyvinės sutarties projektą, dėl kurio pastarąjį kartą sutarta praeitų metų spalio mėn. Be to, pasak jo, ministerija yra pavesta peržiūrėti projektą atsižvelgiant į 17-osios Vyriausybės programos nuostatas.

Skaityti daugiau...
 
Pasitarimas dėl etatinio darbo apmokėjimo (medžiaga)
Ketvirtadienis, 02 Vasaris 2017 17:35

altVasario 2 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko pasitarimas dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio. Ministerijos atstovai pristatė pasiūlymų suvestinę, diskutuota dėl nekontaktinių valandų struktūros ir pradėtas modeliuoti pats apmokėjimo modelis.

Nuspręsta, jog dėl pagalbos mokiniui specialistų, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo apmokėjimo ypatumų bus diskutuojama vėlesniu etapu.

Skaityti daugiau...
 
Pokyčiai švietime: ar šį kartą pasiseks?
Trečiadienis, 01 Vasaris 2017 19:12

altTurbūt nėra Lietuvoje žmogaus, kuris nesutiktų, jog švietimo sistemą mūsų šalyje ištikusi krizė. Nedžiugina mokinių rezultatai, maži pedagogų atlyginimai, dėl kurių kyla nuolatiniai valdžios ir mokytojų konfliktai, jaunimui nepatraukli mokytojo profesija. Nesulaukę sisteminių pokyčių dėl mokyklų valdymo, kovoti už kokybišką sistemą imasi net mokiniai.

Džiugu, kad naujoji švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ne tik aiškiai suvokia problemas, bet ir labai tiksliai įvardija tikslus bei uždavinius, kuriuos reikia įgyvendinti, kad situacija pradėtų keistis. Tikrai negalime nesutikti su ministre, kad svarbiausias tikslas – kokybiškai ir efektyviai veikianti švietimo sistema. O tam reikia, jog mokytojo profesija taptų patraukli ir ją rinktųsi bei į mokyklas ateitų gabus jaunimas; reikia ne tik kelti mokytojų atlyginimus, bet ir užtikrinti socialinį saugumą bei teisingumą mokant už realiai atliekamus visus mokytojo darbus; būtina depolitizuoti mokyklos valdymą siekiant jį padaryti skaidriu ir efektyviu. Šiems tikslams pasiekti imtasi labai reikalingų reformų tiek mokyklų vadovų skyrimo, tiek mokytojų darbo apmokėjimo tvarkose.

Skaityti daugiau...
 
LŠDPS pirmininkas: daugiau galių mokyklų bendruomenėms
Penktadienis, 27 Sausis 2017 09:13

altSausio 25 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas dalyvavo ir kalbėjo Lietuvos švietimo įstaigų vadovų asociacijų sueigoje Seime. Joje vyravo viena tema: Prezidentės pateiktos Švietimo įstatymo pataisos, numatančias ugdymo įstaigų vadovų kadencijas.

Šalies vadovės pataisas pristatė Prezidentės patarėja Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, kalbėjo Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Ministro Pirmininko patarėja Unė Kaunaitė, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo klausimais Jonas Mickus, Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Audrius Murauskas.

Skaityti daugiau...
 
Pedagogų susitikimas su premjeru ir ministre (fotogalerija)
Pirmadienis, 23 Sausis 2017 20:40

altSausio 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) sukvietė pernai ir užpernai streikais nepasitenkinimą esama padėtimi rodžiusius pedagogus iš visos Lietuvos susitikti su premjeru Sauliumi Skverneliu ir švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. LŠDPS mano, kad konsultacijos platesniame rate visada duoda pilnesnį vaizdą, leidžia tiksliau suformuluoti bendruomenės poreikius.

Sveikindamas apie 150 pedagogų iš visos šalies bei naujosios valdžios atstovus LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pasidžiaugė, kad pavyko suburti platų ratą su švietimu susijusių žmonių. Jis pažymėjo, jog nors įvairių švietimo grandžių interesai skirtingi, bet reikia rasti sutarimą ir tiksliai atsakyti į klausimą, ko norime pasiekti. „Kad nebūtų kalbėjimo kiekvienas sau, reikalinga diskusija ir sutarimas visais klausimais, kad pasiektume tos norimos kokybės“, - sakė A. Navickas.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Liepa 2017
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
2017.08.21
Seminaras apie naująjį Darbo kodeksą LŠDPS nariams
2017.08.22
Seminaras apie naująjį Darbo kodeksą LŠDPS nariams

Pilietiškas švietimietis

Naudinga žinoti

NAUJASIS DARBO KODEKSAS

Aktualijos

Įvedamos švietimo įstaigų vadovų kadencijos
2017.07.12
article thumbnail

Liepos 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtas Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis įvedamos švietimo įstaigų vadovų kadencijos, n [ ... ]


Nuo liepos 1 d. įsigalios naujasis Darbo kodeksas
2017.06.06
article thumbnail

Birželio 6 d. Seime užbaigtas pagrindinio Socialinio modelio dokumento – Darbo kodekso – priėmimo procesas. Už DK pataisas balsavo 84, prieš – 10 ir susilaikė 29 Semo nar [ ... ]


LŠDPS narė – tarp geriausių 2016 m. mokytojų!
2017.03.08
article thumbnail

Trečius metus iš eilės tarp geriausių penkių metų mokytojų – Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos nariai. Kovo 7 d. Lietuvos valdovų rūmuose su kitais geriau [ ... ]


Vyriausbės planai švietimo srityje (plano projektas)
2017.03.03
article thumbnail

Kovo 3 d. Vyriausybės kanceliarija viešai paskelbė Vyriausybės programos įgyvendinimo plano projektą. Pažvelkime, kas jame numtatyta švietimui. Pokyčiai, susiję su finansavimu,  [ ... ]


Daugiau straipsnių...