Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Ar lietuvos mokytojų praktikų nuomonė – ne autoritetas?
Antradienis, 24 Spalis 2017 10:04

altLietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Genė Remeikienė, kurios atvirą laišką švietimo ir mokslo ministrei neseniai aptarinėjo bene visa švietimo bendruomenė, yra Vilniaus švietimo įstaigų darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo narė.

Dalijamės jos straipsniu.

Skaityti daugiau...
 
LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko komentaras po derybų
Penktadienis, 20 Spalis 2017 11:30

altŠvietimo ir mokslo ministerija iškilmingai skelbia, jog pavyko sutarti su profesinėmis sąjungomis dėl švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties. Kai kurie kolegos iš kitų švietimo profesinių sąjungų pasiektą rezultatą taip pat vertina teigiamai, tačiau ar išties yra ko džiūgauti?

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) derybininkas – LŠDPS pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius, kuris kartu su kitais šešiais darbuotojų atstovais dalyvavo daugiau nei dvejus metus vykusiame derybų procese, ne kartą skundėsi, jog nepavyksta įtikinti ne tik ministerijos žmonių, bet ir kolegų iš profsąjungų. Todėl vieno ar dviejų balsų nepakakdavo priimti darbuotojams palankesnių nuostatų.

Skaityti daugiau...
 
A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
Trečiadienis, 11 Spalis 2017 15:00

alt"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadinamąsias „žirkles“, - rašoma tinklalapyje bernardinai.lt. Ta proga kalbintas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas pasakojo apie reformas, kaip pokyčiai švietimo sistemoje gali lemti mokymosi rezultatus ir pedagogo profesijos populiarumo mažėjimą.

Skaityti daugiau...
 
Ministrės rūpestis mokytojais - apsimestinis
Antradienis, 10 Spalis 2017 12:10

altSpalio 9 d. švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės kvietimu įvyko susitikimas su profesinių sąjungų atstovais „aptarti rugsėjo 26 d. profesinių sąjungų reikalavimus ir etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio projektą“.

Nors žiniasklaidoje skelbta, kad spalio 4 d. vyriausybė neva suteikusi įgaliojimus ministrei pasirašyti švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, tačiau susitikime paaiškėjo, jog tai - netiesa. Pristatytame Vyriausybės pasitarimo protokolo išraše matyti, jog įgaliojimai pasirašyti sutartį bus suteikti kitame Vyriausybės posėdyje, o pačią sutartį siūloma „tikslinti“, t.y. išbraukti visus punktus, kurie susiję su papildomu finansavimu iki 2020 m., išskyrus mokytojų etatinį apmokėjimą.

Skaityti daugiau...
 
Kaip pasitinkame Mokytojo dieną
Ketvirtadienis, 05 Spalis 2017 10:26

alt„Mokytojo diena – ne gėlės ar balionai. Ši diena turėtų būti skirta diskutuoti apie problemas švietimo srityje. Labai trūksta iniciatyvos bendrauti iš ministerijos ir savivaldybių. Galbūt ne visoms problemoms spręsti reikia pinigų, dažnai tiesiog trūksta bendravimo“, - Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ spalio 5 d. kalbėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Žurnalisto Raigardo Musnicko vedamoje laidoje taip pat dalyvavo švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius ir Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus vadovas Dainius Žvirdauskas. Laidos įrašas.

 

 
Su Tarptautine mokytojo diena! Su laisve mokyti!
Trečiadienis, 04 Spalis 2017 15:03

alt

Spalio 5-tąją – Tarptautinę mokytojų dieną – įprasta paminėti sveikinant mokytojus, jiems dėkojant, prisimenant jų sunkų darbą, tačiau mažai kas žino, kaip, kodėl ir kam kilo idėja šią temą įprasminti. 1966 m. spalio 5 d. Jungtinių tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO ir Tarptautinės darbo organizacijos tarpvyriausybinė konferencija priėmė „Rekomendacijas dėl mokytojų padėties ir statuso“, šiam įvykiui pažymėti ir nuspręsta kasmet spalio 5-tąją minėti Mokytojo dieną.

Lietuvos Seimas nutarimą įtraukti šią dieną į atmintinų dienų sąrašą priėmė dar 1994 m., tačiau pačių rekomendacijų oficialaus vertimo į lietuvių kalbą jūs nerasite.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Balandis 2018
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
2018.04.26
Pirminių profesinių organizacijų pirmininkų/pavaduotojų susirinkimas
2018.04.26
Mitingas "Kartu su medikais – už valstybę ir jos ateitį!"

Aktualijos

V. Targamadzė. Švietimo spirgai ir spirgučiai
2017.11.13
article thumbnail

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, kuri šiuo metu vadovauja ir Lietuvos švietimo tarybai, kritikuoja tiek universitetinio tinklo pertvarką, tiek neseniai pasirašytą Lietuvos & [ ... ]


Vidutinis Estijos mokytojų atlyginimas kils iki 1380 eurų
2017.11.09
article thumbnail

2018 m. augs Estijos ikimokyklinių įstaigų pedagogų ir mokytojų atlyginimai. Bendrojo ugdymo mokytojų vidutinė mėnesinė alga padidės iki mažiausiai 1380 eurų per mėnesį, - lapkričio 8 d [ ... ]


A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
2017.10.11
article thumbnail

"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadin [ ... ]


Su Tarptautine mokytojo diena! Su laisve mokyti!
2017.10.04
article thumbnail

Spalio 5-tąją – Tarptautinę mokytojų dieną – įprasta paminėti sveikinant mokytojus, jiems dėkojant, prisimenant jų sunkų darbą, tačiau mažai kas žino, kaip, kodėl ir kam  [ ... ]


Daugiau straipsnių...