Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Mokesčių reforma dar labiau nuskurdins viešąjį sektorių?
Penktadienis, 11 Gegužė 2018 10:56

altGegužės 10 d. Vilniaus universitete įvyko diskusiją „Mokesčių reformos pasekmės viešajam sektoriui“, kurią surengė Humanitarinių ir socialinių mokslų (HSM) asociacijų sąjūdis, Lietuvos Medikų Sąjūdis, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija.

Pranešimus skaitė profesoriai Romas Lazutka, Boguslavas Gruževskis, Justas Mundeikis. Kadangi į diskusiją kviestas finansų ministras Vilius Šapoka neatvyko, Vyriausybės siūlomą mokesčių reformą apžvelgė diskusijos moderatorius Marius Matulevičius. Jo teigimu, reforma abejoja ekonomistai, nes nemato esminės reformos; viešojo sektoriaus darbuotojai, nes refromos kaina apie 600 ml. Eurų; būsimi ir esami pensininkai, nes Sodros pajamos sumažės apie 250 mln. eurų; investuotojai ir darbdaviai, nes per 10 m. sumažės dirbančių žmonių.

Skaityti daugiau...
 
Mokytojų streikas – egzaminų sesijos metu
Trečiadienis, 09 Gegužė 2018 14:30

altLietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) priėmė sprendimą gegužės 18 d. skelbti dviejų valandų įspėjamąjį streiką. Jis skelbiamas, nes nevykdomi Vyriausybei bei Švietimo ir mokslo ministerijai pateikti reikalavimai: 20 proc. kelti pedagoginių ir nepedagoginių specialistų, dirbančių ugdymo įstaigose, algas, sumažinti vaikų skaičių darželių grupėse ir mokyklų klasėse, šakos kolektyvinėje sutartyje susitarti dėl aiškių ir konkrečių naujo mokytojų darbo apmokėjimo modelio principų.

Skaityti daugiau...
 
Reikalaujama stabdyti etatinio įvedimą nuo rugsėjo 1 d. (peticija)
Pirmadienis, 07 Gegužė 2018 09:24

altGegužės 4 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį ir Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininką Eugenijų Jovaišą su reikalavimu stabdyti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio įgyvendinimą nuo 2018 metų rugsėjo.

Pirmininko Andriaus Navicko pasirašytame rašte teigiama, jog Švietimo ir mokslo ministerijos parengta naujoji darbo apmokėjimo sistema įvedama labai skubotai, iki šiol švietimo bendruomenei neatsakyta į daugybę klausimų, o į teikiamus pasiūlymus bei pastabas – neatsižvelgiama.

Skaityti daugiau...
 
Modeliui nepritaria, rengiasi streikui
Penktadienis, 27 Balandis 2018 13:31

altBalandžio 26 d. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirminių profesinių organizacijų pirmininkų susirinkimas. Pagrindinė jo tema – etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio projektas. Surinkusieji taip pat tarėsi dėl tolimesnių veiksmų.

Renginyje dalyvavo Vilniaus švietimo profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė ir Lietuvos mokytojų sąjūdžio atstovė Rūta Andriuškevičienė.

Skaityti daugiau...
 
Estafetę iš medikų ketina perimti mokytojai (fotogalerija)
Penktadienis, 27 Balandis 2018 11:57

altBalandžio 26 d. Lietuvos medikų sąjūdžio mitinge „Ką pasiūlysite medikams rytoj?“ su šūkiu „Kartu su medikais – už valstybę ir jos ateitį!“ mitinge dalyvavo ir nemažai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovų.

„Mes, mokytojai, esame čia, nes palaikome medikų keliamus reikalavimus ir visi kartu norime pasakyti, kad turi didėti atlyginimai tiek mokytojams, tiek medikams, tiek mokslininkams“, - nuo scenos kalbėjo LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Skaityti daugiau...
 
Kartu su medikais – už valstybę ir jos ateitį!
Ketvirtadienis, 19 Balandis 2018 13:31

altLietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kartu su Humanitarinių ir socialinių mokslų asociacijų sąjūdžiu ir Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija kviečia mokytojus, mokslininkus, socialinius darbuotojus ir visus kitus, kurie teikia valstybei ir jos ekonomikai būtinas viešąsias paslaugas, ateiti ir palaikyti teisėtus medikų reikalavimus per Lietuvos medikų sąjūdžio organizuojamą mitingą – balandžio 26 d., 16:00, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo (Gedimino pr. 53).

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Spalis 2018
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Nėra renginių

Aktualijos

2018 m. gegužės 18 d. įspėjamasis streikas
2018.05.11
article thumbnail

LŠDPS Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai įteikti reikalavimai Streikuojančių mokyklų sąrašas Atmintinė streikuojantiesiems ir streiką palaikantiesiems Kod [ ... ]


V. Targamadzė. Švietimo spirgai ir spirgučiai
2017.11.13
article thumbnail

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, kuri šiuo metu vadovauja ir Lietuvos švietimo tarybai, kritikuoja tiek universitetinio tinklo pertvarką, tiek neseniai pasirašytą Lietuvos & [ ... ]


Vidutinis Estijos mokytojų atlyginimas kils iki 1380 eurų
2017.11.09
article thumbnail

2018 m. augs Estijos ikimokyklinių įstaigų pedagogų ir mokytojų atlyginimai. Bendrojo ugdymo mokytojų vidutinė mėnesinė alga padidės iki mažiausiai 1380 eurų per mėnesį, - lapkričio 8 d [ ... ]


A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
2017.10.11
article thumbnail

"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadin [ ... ]


Daugiau straipsnių...