Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Įvyko kasmetiniai LŠDPS mokymai
Penktadienis, 24 Rugpjūtis 2018 09:45

altRugpjūčio 20-21 dienomis kaimo turizmo sodyboje Molėtų rajone įvyko kasmetiniai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) mokymai „Socialinis dialogas švietimo įstaigoje. Pedagogo juridinės ir vadybinės kompetencijos plėtojimas“. Jame šiemet dalyvavo 60 LŠDPS atstovų iš visos Lietuvos.

Skaityti daugiau...
 
Viešojo sektoriaus darbuotojai – prieš Vyriausybės siūlomą mokesčių reformą
Ketvirtadienis, 14 Birželis 2018 12:55

altBirželio 13 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas dalyvavo bendrame Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų susitikime su profesinių sąjungų atstovais dėl valdančiosios daugumos teikiamų mokesčių ir pensijų reformų.

Dieną prieš tai Humanitarinių ir socialinių mokslų (HSM) asociacijų sąjūdis, Lietuvos medikų sąjūdis, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija Seimo nariams išsiuntė pasiūlymus dėl mokesčių reformos.

Skaityti daugiau...
 
A. Navickas: švietimo sistemą bandoma išprievartauti
Pirmadienis, 11 Birželis 2018 13:52

altBirželio 11 d. Seimo Švietimo ir mokslo komitetas surengė klausymus dėl įstatymų projektų, kuriais siekiama įdiegti mokytojų etatinio apmokėjimo tvarką. Nors komiteto pranešime spaudai teigiama, jog klausymų tikslas – išgirsti visų suinteresuotų pusių nuomones ir pastebėjimus dėl šių pataisų, tačiau švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė jautriai reagavo į kritiką, kurios ypač netrūko, o kritikavusiuosius kaltino naudojant demagogiją ir populizmą. Projekto kritikai prašė skubotos reformos nepradėti įgyvendinti nuo rugsėjo 1 d.

Renginyje dalyvavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas ir pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius.

Skaityti daugiau...
 
Seimo nariai raginami neskubėti priimti etatinio darbo apmokėjimo modelio
Trečiadienis, 06 Birželis 2018 09:59

altBirželio 5 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimas kreipėsi į Seimo narius prašydami atidėti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemos įvedimą nuo rugsėjo 1 d.

Rašte, kurį pasirašė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, VŠPS pirmininkė Rūta Osipavičiūtė ir LMŠMPS Klaipėdos susivienijimo vadovė Laima Juknienė, išdėstyti argumentai, kodėl nereikia skubėti su naująja apmokėjimo sistema. Taip pat išvardinti principai, į kuriuos turėtų būti atsižvelgta etatinio darbo apmokėjimo modelyje.

Skaityti daugiau...
 
Ministerija priima sprendimus, bet atsakomybės kratosi
Pirmadienis, 04 Birželis 2018 12:56

altKai pernai Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pareiškė ilginsianti mokslo metus, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kartu su Vilniaus švietimo profesine sąjunga (nepriklauso LŠDPS) ir asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ tam priešinosi. Ne tik švietimo profesinių sąjungų rengta apklausa, bet ir vėliau Vyriausybės bei „Vilmorus“ surengtos apklausos parodė, jog apie 90 proc. švietimo bendruomenės nepritarė ŠMM idėjai. Aukščiau minėtos organizacijos taip pat surengė ir protesto akciją „Ar ilgiau yra geriau?“, nors kolegos iš kitų profesinių sąjungų teigė, jog tai esą mokytojams neturėtų rūpėti.

Šiemet jau skiname ministerijos sugalvotos „reformos“ vaisius: mokytojai ir mokiniai skundžiasi karščiu klasėse, kur būna ir virš 30 laipsnių šilumos, tėvai netveria pykčiu namo sulaukę išgeibusių, nesveikuojančių vaikų.

Skaityti daugiau...
 
Kaip mūsų valstybėje „didinamas“ mokytojo prestižas?
Penktadienis, 01 Birželis 2018 09:06

altViename iš gausių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginių paskelbta pirmoji iš trijų svarbiausių proveržio idėjų Lietuvai, o būtent: „mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų“, sudrebino pedagoginę bendruomenę. Imta tikėtis, kad pagaliau bus atkreiptas dėmesys į mokytojo profesijos svarbą, bus inicijuojami pokyčiai, kurie keltų mokytojo profesijos prestižą.

Ką turime šiandien? Gaila, bet mokytojo prestižas menkinamas dar labiau. Ar galima taip elgtis su mokytoju, kai jis, išeidamas atostogauti, net nežino, kokį krūvį gaus kitais mokslo metais įvedus etatinį apmokėjimą ir ar jo paslaugų išvis reikės? Ar netikrumas ir neapmąstyti bei skuboti Švietimo  ir moklso ministerijos (ŠMM) sprendimai didina mokytojo profesijos patrauklumą? Kas norės eiti dirbti ten, kur neaišku, kas bus rytoj?

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Spalis 2018
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Nėra renginių

Aktualijos

2018 m. gegužės 18 d. įspėjamasis streikas
2018.05.11
article thumbnail

LŠDPS Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai įteikti reikalavimai Streikuojančių mokyklų sąrašas Atmintinė streikuojantiesiems ir streiką palaikantiesiems Kod [ ... ]


V. Targamadzė. Švietimo spirgai ir spirgučiai
2017.11.13
article thumbnail

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, kuri šiuo metu vadovauja ir Lietuvos švietimo tarybai, kritikuoja tiek universitetinio tinklo pertvarką, tiek neseniai pasirašytą Lietuvos & [ ... ]


Vidutinis Estijos mokytojų atlyginimas kils iki 1380 eurų
2017.11.09
article thumbnail

2018 m. augs Estijos ikimokyklinių įstaigų pedagogų ir mokytojų atlyginimai. Bendrojo ugdymo mokytojų vidutinė mėnesinė alga padidės iki mažiausiai 1380 eurų per mėnesį, - lapkričio 8 d [ ... ]


A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
2017.10.11
article thumbnail

"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadin [ ... ]


Daugiau straipsnių...