Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Susitikimas su „Solidarumo“ vadovais
Trečiadienis, 21 Gruodis 2016 10:19

altGruodžio 20 d. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkai Vladmir Banel ir Andrius Navickas susitiko su Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininke Kristina Krupavičiene ir kitais šios organizacijos atstovais.

Susitikime aptarti asociacijos sutartį sudariusių pareigūnų, švietimo, transporto darbuotojų profesinių sąjungų ir „Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio“ pasiūlymai, kaip gerinti socialinį dialogą, stiprinti profesinių sąjungų galias.

Skaityti daugiau...
 
Darbo kodeksas bus tobulinamas
Antradienis, 20 Gruodis 2016 14:03

altGruodžio 20 d. Seimas atidėjo naujojo, dar ankstesnėje kadencijoje priimto, Darbo kodekso ir lydimųjų teisės aktų įsigaliojimą iki 2017 m. liepos 1 d.

Už siūlymą atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 14, susilaikė 30 parlamentarų.

Skaityti daugiau...
 
Švietimo sistemos krachas: kas kaltas ir ką daryti?
Pirmadienis, 19 Gruodis 2016 14:03

Tarptautinio penkiolikmečių skaitymo, matematikos ir gamtos mokslų pasiekimų tyrimo PISA rezultatai vėl eilinį kartą „nuleido“ mus ant žemės. Švietimo ir mokslo ministerijai išties sunku komentuoti prastėjančius rezultatus, buvo bandoma pasidžiaugti, kad rezultatai „išliko stabilūs“, kai kurie gebėjimai nukrito „tik“ vienu punktu, o jeigu kiek daugiau, tai tik dėl to, kad „atsirado kompiuterinis testavimas“, „interaktyvios užduotys“ ar dar kas nors. Tuo tarpu Estijos fenomenas – įsitvirtinimas pirmajame dešimtuke, komentuojamas kitų šalių rezultatų pablogėjimu: esą „visos šalys krito, o estai nenukrito“ (žiniasklaidai sakė PISA valdybos narė dr. Rita Dukynaitė).

Tačiau tie, kurie jau kurį laiką stebi mūsų šalies švietimo sistemos degradavimą, prastus mokinių pasiekimus prognozavo. Jiems aišku, kad taip toliau nebegalima gyventi.

Skaityti daugiau...
 
Susitikimas su ministre
Trečiadienis, 14 Gruodis 2016 13:12

altGruodžio 13 d. darbą Švietimo ir mokslo ministerijoje pradėjo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Su ja tą pačią dieną susitikęs Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas pasveikino ministrę su naujo asmeninio ir švietimui svarbaus etapo pradžia. Jie apsikeitė nuomonėmis apie aktualiausias problemas, reikalingiausius pokyčius.

Gruodžio 12 d. susitikime su Premjeru Sauliumi Skverneliu LŠDPS pirmininkas išgirdęs valdžios norą ieškoti lėšų jau metų pradžioje nors iš dalies pagerinti švietimo sistemos finansavimą, apie tai kalbėta ir su naująja ministre.

Skaityti daugiau...
 
Profsąjungos kviečia balsuoti už Darbo kodekso įsigaliojimo atidėjimą
Pirmadienis, 12 Gruodis 2016 14:28

Šiandien, gruodžio 12 d., asociacijos sutartį sudariusios pareigūnų, švietimo, transporto darbuotojų profesinės sąjungos ir „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ kreipėsi į Seimo narius, prašydamos balsuoti už Darbo kodekso įsigaliojimo atidėjimą iki 2017 m. liepos 1 d.

„Labai tikimės, kad tautos išrinktiesiems užteks politinės valios įsiklausyti į ilgai ignoruotos pusės argumentus. Nustatant lankstesnes darbo sąlygas būtina lygiagrečiai užtikrinti darbuotojų saugumą. Šį dokumentą būtina persvarstyti, nes, priėmus naująjį Darbo kodeksą, anksčiau galiojusios saugumą užtikrinančios normos buvo panaikintos. Tuo tarpu paskubomis nueinančios valdžios padaryti kodekso pakeitimai – neesminiai ir daugiau kosmetiniai“, - rašoma profsąjungų kreipimesi.

Skaityti daugiau...
 
Susitikimas Seime dėl profsąjungų galių stiprinimo
Ketvirtadienis, 08 Gruodis 2016 17:46

Gruodžio 7 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel ir Transporto darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Algirdas Markevičius susitiko su Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku Virginijumi Sinkevčiumi ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotoju Tomu Tomilinu.

Politikams pristatytas naujas minėtų profesinių sąjungų ir kitų organizacijų sudarytas bendradarbiavimo formatas bei iškeltos šiuo metu aktualiausios problemos. Viena jų – Darbo kodekso, jeigu jo įsigaliojimas bus atidėtas, tobulinimo niuansai: Trišalės tarybos išplėtimas, konkretūs pasiūlymai ir pan. Taip pat – Seime svarstomos Profesinių sąjungų įstatymo pataisos, kuriomis keičiamas profsąjungų veiklos reglamentavimas. Trečia tema, kuriai šiame susitikime ir skirta daugiausiai laiko, - profsąjungų pasiūlymai, kaip galima būtų gerinti socialinį dialogą, stiprinti profesinių sąjungų galias.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Rugpjūtis 2018
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
2018.08.20
Seminaras LŠDPS organizacijų pirmininkams
2018.08.21
Seminaras LŠDPS organizacijų pirmininkams

Aktualijos

2018 m. gegužės 18 d. įspėjamasis streikas
2018.05.11
article thumbnail

LŠDPS Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai įteikti reikalavimai Streikuojančių mokyklų sąrašas Atmintinė streikuojantiesiems ir streiką palaikantiesiems Kod [ ... ]


V. Targamadzė. Švietimo spirgai ir spirgučiai
2017.11.13
article thumbnail

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, kuri šiuo metu vadovauja ir Lietuvos švietimo tarybai, kritikuoja tiek universitetinio tinklo pertvarką, tiek neseniai pasirašytą Lietuvos & [ ... ]


Vidutinis Estijos mokytojų atlyginimas kils iki 1380 eurų
2017.11.09
article thumbnail

2018 m. augs Estijos ikimokyklinių įstaigų pedagogų ir mokytojų atlyginimai. Bendrojo ugdymo mokytojų vidutinė mėnesinė alga padidės iki mažiausiai 1380 eurų per mėnesį, - lapkričio 8 d [ ... ]


A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
2017.10.11
article thumbnail

"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadin [ ... ]


Daugiau straipsnių...